fbpx

Samarqand davlat universiteti Kattaqo’rg’on filiali Biznesni boshqarish va axborot texnologiyalari fakultetida “Mart oyi bilimdonlari va sport musobaqalari oyligi’’ shiori ostida tashkil etilgan bilimdonlar hamda sport musobaqalarining goliblarini taqdirlash marosimi o’tkazildi.

Taqdirlash jarayonini filialning о‘quv ishlari bо‘yicha direktor o’rinbosari S.Elmonov, kirish so’zi bilan ochib berdi.

Shundan so’ng,bilimdonlar hamda sport musobaqalari ishtirokchilarini taqdirlash boshlandi.

Zakovat turnirida:

I o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishining 2-kurs 3-guruh “al-Xorazmiy izdoshlari” jamoasi;

II o‘rin: Axborot tizzimlari va texnologiyalari yo’nalishining 1-kurs 5-guruh Viktori” jamoasi; 

III o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 1-guruhining “Smart” jamoasi ; 

Shaxmat bo’yicha erkaklar o’rtasida:

I o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi talabasi Dilshod

Davronov 

II o‘rin: Kimyo ta’lim yo’nalishi 1-kurs 8-guruh talabasi Homidov Sodiq

tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 2-kurs 15-guruh talabasi Mahmasoliyeva Charos

III o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 1-kurs 5-guruh talabasi Farmonov O’ktam

Shaxmat musobaqasi qizlar o’rtasida:

I o‘rin: Matematika ta’lim yonalishi 2-kurs 1-guruh talabasi Shukrullayeva Dilbar

II o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 2-kurs 15-guruh talabasi Mahmasoliyeva Charos

III o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 1-kurs 1-guruh talabasi Homidova Elsevar

Shashka musobaqasi o’g’il bolalar o’rtasida:

I o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 1-guruh talabasi Eshonqulov Dilshod

II o‘rin: biologiya ta’lim yo’nalishi 1-kurs 6-guruh talabasi Abdurahmonov Mehrojiddin

III o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 1-kurs 5-guruh talabasi Tirkashov Oybek

Shashka musobaqasi qizlar o’rtasida:

I o‘rin:Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 1-guruh talabasi Iskandarova Dinora taqdirlanadi

II o‘rin:Matematika ta’lim yo’nalishi 1-kurs 1-guruh talabasi Saidova Madina

III o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 1-kurs 5-guruh talabasi Boliqulova Muxlisa

Qizlar o’rtasida basketbol sport musobaqasida:

I o‘rin: Matematika ta;lim yo’nalishi 1-kurs talaba qizlari taqdirlanadilar

II o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 2-kurs talaba qizlari

III o‘rin: Biologiya ta’lim yo’nalishi 6-guruh talaba qizlari

O’g’il bolalar o’rtasida o’tkazilgan minifutbol musobaqasida :

I o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 2-guruh jamoasi

II o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 1-guruh jamoasi

III o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari yo’nalishi 2-kurs 13-guruh talabalari jamoasi

al-Xorazmiy izdoshlari Matematika fan olimpiadasi g’oliblari:

I o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 1-guruh talabasi Otayorov Oxunjon taqdirlanadi.

II o‘rin: Matematika ta’lim yo’nalishi 2-kurs 3-guruh talabasi Ergasheva E’zoza

III o‘rin:Matematika ta’lim yo’nalishi 1-kurs 1-guruh talabasi Ibragimov Nurbek; 2-kurs 1-guruh talabasi Suvanova Sabina hamda 2-kurs 2-guruh talabasi Nasrullayeva Rayhona

Dasturiy loyihalar tanlovi g’oliblari:

I o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari ta’lim yo’nalishi talabasi G’afforov Shaxzod taqdirlanadi.

II o‘rin: Axborot tizimlari va texnologiyalari ta’lim yo’nalishi talabasi Usmonova Maxbuba

III o‘rin:Axborot tizimlari va texnologiyalari ta’lim yo’nalishi talabasi Normamatov Bunyod; Lapasov Elnur hamda Raxmatov Muhammadi

Taqdirlash tadbiri yakunida yig‘ilganlar uchun fakultet ijodkorlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar tadbirga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi.

 Tadbir so’nggida g’oliblar diplom va esdalik sovg’alar bilan taqdirlanishdi.